tło podstrony

Szkolenia operatorów Obrabiarek Sterowanych numerycznie - CNC

Podczas szkolenia obrabiarki CNC uczestnicy zyskują odpowiednią wiedzę na temat budowy i sposobu działania takich urządzeń. Kurs obejmuje część praktyczną i teoretyczną – niezbędne materiały dydaktyczne są zawarte w cenie. Dysponujemy profesjonalnymi urządzeniami działającymi w technologii CNC, dlatego uczestnicy naszych szkoleń mogą zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Poszczególne kursy obejmują bowiem daną liczbę godzin spędzoną przy obsłudze obrabiarek z naszego parku maszynowego. 

Kurs jest skierowany do osób, które nie mają żadnej wiedzy na temat obsługi i programowania obrabiarek CNC, chcąc zdobyć ją od podstaw. Obejmuje on różnego rodzaju zadania, w tym pracę na podstawie rysunku technicznego w odpowiednim kodzie. Podczas szkolenia obrabiarki CNC uczestnicy mogą nauczyć się czytać wspomnianą dokumentację, wykonywać odpowiednie pomiary i programować maszynę. Po zakończeniu szkolenia wystawia się specjalny certyfikat, dający uprawnienia do pracy w wielu zakładach wykorzystujących technologię CNC. 

W zakładach przemysłowych niezbędne jest uzyskanie również wielu innych certyfikatów. W naszym ośrodku oferujemy m.in. szkolenia spawalnicze TIG pozwalające na legalną pracę jako spawacz. Umożliwiają one poszerzenie swoich umiejętności i kwalifikacji, co ma związek z obowiązującymi przepisami.

 

Zapraszamy wszystkich na

Kurs CNC z obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie.

Dysponujemy dwoma salami z nowoczesnymi przemysłowymi maszynami numerycznymi przystosowanymi do szkoleń, w tym obrabiarką 5-cio osiową i nowoczesną maszyną pomiarową.
Szkolenie CNC trwa w zależności od wybranego modułu: 50, 90 lub 120 godzin lekcyjnych i składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Pod nadzorem wysokiej klasy specjalistów kursanci przy pomocy nowoczesnych metod szkolenia z wykorzystaniem nowinek multimedialnych zostają profesjonalnie przygotowani do obsługi i programowania maszyn numerycznych. Szkolenie kończy się egzaminem i wydaniem stosownych zaświadczeń.

2. Program szkolenia obejmuje

  • Wybrane zagadnienia z budowy i zastosowania obrabiarek CNC.
  • Zasady budowy programów obróbki z wykorzystaniem kodów ISO.
  • Obsługa i manualne programowanie tokarek CNC.
  • Programowanie tokarki CNC z wykorzystaniem systemu komputerowego wspomagania.
  • Obsługa i manualne programowanie frezarek CNC.
  • Wykorzystanie systemów CAD do modelowania bryłowego.
  • Programowanie frezarki CNC z wykorzystaniem systemu komputerowego wspomagania.
  • Programowanie i obsługa współrzędnościowych maszyn pomiarowych.

3. Cel szkolenia

Opanowanie podstaw obsługi i programowania dwuosiowych i trzyosiowych obrabiarek CNC oraz współrzędnościowej maszyny pomiarowej w stopniu pozwalającym na samodzielną pracę w tym zakresie.

smallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmallsmall
Copyright © 2022 projekt strony IRN Multimedia, oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się