Szkolenia operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie - CNC

Podczas szkolenia operatorów obrabiarki CNC w OSU Operator z Włocławka uczestnicy zyskują odpowiednią wiedzę na temat budowy i sposobu działania urządzeń sterowanych numerycznie. Kurs obejmuje część praktyczną i teoretyczną – niezbędne materiały dydaktyczne są zawarte w cenie. Dysponujemy profesjonalnymi urządzeniami działającymi w technologii CNC, dlatego uczestnicy naszych szkoleń mogą zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Poszczególne kursy obejmują bowiem daną liczbę godzin spędzoną przy obsłudze obrabiarek z naszego parku maszynowego.

Kurs jest skierowany do osób, które nie mają żadnej wiedzy na temat obsługi i programowania obrabiarek CNC i chcą zdobyć ją od podstaw. Obejmuje on różnego rodzaju zadania, w tym pracę na podstawie rysunku technicznego w odpowiednim kodzie. Podczas szkolenia uczestnicy mogą nauczyć się czytać wspomnianą dokumentację, wykonywać odpowiednie pomiary i programować maszynę. Po zakończeniu szkolenia obrabiarki CNC kursant otrzymuje specjalny certyfikat, dający uprawnienia do pracy w wielu zakładach wykorzystujących technologię CNC.

W zakładach przemysłowych niezbędne jest uzyskanie również wielu innych certyfikatów. W naszym ośrodku oferujemy m.in. szkolenia spawalnicze TIG pozwalające na legalną pracę jako spawacz. Umożliwiają one poszerzenie swoich umiejętności i kwalifikacji, co ma związek z obowiązującymi przepisami.

 

Zapraszamy na Kurs CNC z obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie

Dysponujemy dwoma salami z nowoczesnymi przemysłowymi maszynami numerycznymi przystosowanymi do szkoleń, w tym obrabiarką 5-osiową i nowoczesną maszyną pomiarową. Szkolenie CNC, w zależności od wybranego modułu, trwa: 50, 90 lub 120 godzin lekcyjnych i składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Pod nadzorem wysokiej klasy specjalistów kursanci przy pomocy nowoczesnych metod szkolenia z wykorzystaniem nowinek multimedialnych zostają profesjonalnie przygotowani do obsługi i programowania maszyn numerycznych. Szkolenie kończy się egzaminem i wydaniem stosownych zaświadczeń.

Stawiamy na skuteczność naszych kursów, dlatego wszystkie szkolenia dla operatorów obrabiarek CNC prowadzone są w kameralnych grupach, w których każdy uczestnik ma szansę na poznanie tajników obsługi urządzeń sterowanych numerycznie i zdobycie odpowiednich umiejętności praktycznych, które przygotują go do przyszłej pracy w zawodzie. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne wykładowców i instruktorów przez cały okres trwania kursu.

 

2. Program szkolenia z obsługi obrabiarki CNC obejmuje:

  • Wybrane zagadnienia z budowy i zastosowania obrabiarek CNC.
  • Zasady budowy programów obróbki z wykorzystaniem kodów ISO.
  • Obsługa i manualne programowanie tokarek CNC.
  • Programowanie tokarki CNC z wykorzystaniem systemu komputerowego wspomagania.
  • Obsługa i manualne programowanie frezarek CNC.
  • Wykorzystanie systemów CAD do modelowania bryłowego.
  • Programowanie frezarki CNC z wykorzystaniem systemu komputerowego wspomagania.
  • Programowanie i obsługa współrzędnościowych maszyn pomiarowych.

 

3. Cel szkolenia operatorów obrabiarki CNC

Opanowanie podstaw obsługi i programowania dwuosiowych i trzyosiowych obrabiarek CNC oraz współrzędnościowej maszyny pomiarowej w stopniu pozwalającym na samodzielną pracę w tym zakresie.

Zapraszamy Klientów z Włocławka i okolic! Jesteśmy pewni, że nasze szkolenia z obsługi obrabiarek CNC spełnią oczekiwania wszystkich osób planujących pracę w zawodzie operatora. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu – chętnie udzielimy szczegółowych informacji dotyczących naszej pełnej oferty.

Zapisz się na kurs